17 Σεπτεμβρίου 2014
Στις 3 Σεπτεμβρίου έφυγε σε ηλικία 62 ετών ο Αλέξανδρος Πρόγιας.
Ο Αλέξανδρος Πρόγιας ήταν διευθυντής του Τμήματος Επειγόντων Περιστατικών του Θριασείου Νοσοκομείου και διετέλεσε συνεργάτης του Καθηγητή της Φαρμακολογίας κ. Π. Κανιάρη.
Ο Αλέξανδρος Πρόγιας υπήρξε αγαπητός συνάδελφος, αγωνιστής, παρά τα προβλήματα της υγείας του, με μεγάλη αγάπη για τη ζωή και τον άνθρωπο και διάθεση να προσφέρει το καλύτερο στα πλαίσια της επιστήμης που υπηρέτησε με συνέπεια.
Θα τον θυμόμαστε πάντα χαμογελαστό και γεμάτο ζωντάνια!