10 Ιουλίου 2017
Το ΔΣ της Αναισθησιολογικής Εταιρείας σας ενημερώνει ότι αντιπροσωπεία του ΔΣ της ΕΑΕ και ΕΑΕΙΒΕ συναντήθηκε τη Δευτέρα 3 Ιουλίου με τον Υπουργό Υγείας Α. Ξανθό προκειμένου να του εκθέσει κάποια από τα προβλήματα που αφορούν στην ειδικότητα της Αναισθησιολογίας. Τα θέματα συζητήθηκαν όπως κατατέθηκαν στο υπόμνημα που επισυνάπτουμε. Υπάρχει έδαφος ώστε αρκετά από αυτά να προχωρήσουν σε πράξη και το ΔΣ της ΕΑΕ δεσμεύεται να εργαστεί γι αυτό.